BLA BLA BLA

JUŻ NIEDŁUGO NOWA ODSŁONA: CIĄŻA PO CZESKU, CZESKIE CHYBY czyli CZEGO NIE MÓWIĆ W CZECHACH, JAK ŻYĆ NA CO LICZYĆ A NA CO NIE.

wtorek, 29 stycznia 2013

WYPRAWA OSTRAVA

         No i nadszedł ten długo wyczekiwany dzień - wyprawa do Ostravy...

Tuto město nikdy nepsi a to ti rikam NA BETON !!!
Ruda z Ostravy - codziennie na Frekvence 1 :)

            Dziś jednak nie o mieście a naszej wyprawie do Polikliniki w Hrabúvce gdzie byłam umówiona na badania genetyczne II trymestru. Była to pierwsza nasza wspólna wizyta-ja w liczbie dwa i mój mąż.
Mimo prywatnego gabinetu byliśmy zmuszeni odczekać dodatkowe 1,5h. Małżonek w tym czasie zdążył mnie zdenerwować, wygłaszając swoją opinię nt. odczekanego czasu tak jak gdybyśmy tam sami siedzieli i niecierpliwie czekali aż ktoś nas poprosi. A tymczasem siedzieliśmy w korytarzu wśród ciężarnych z pokaźnie wywalonymi brzuchami, które płynnie przekazywały sobie kluczyk do pewnego bardzo ważnego dla "brzuchaczy" z uciskanym pęcherzem, pomieszczenia.
             Oświadczając, iż jest to pierwszy i ostatni raz gdy idziemy na wizytę razem, przemilczeliśmy resztę "odsiadki". Miałam kocioł myśli w głowie o tym, że mężowi pewnie się już spieszy do Polski a mnie samą również czekał nazajutrz ciężki dzień-zebranie ze wszystkimi świętymi od czeskich przełożonych po polski zarząd, ustalanie jak dział-projekce-będzie funkcjonować dalej i właściwie co potem ze mną.
Dodatkowo, od dwóch dni Malec był nadzwyczaj aktywny i czułam to bardzo wyraźnie. Jego ruchy już nie są takie delikatne a i na odsłoniętym brzuchu można zauważyć jak się w środku rozbija.
              Weszliśmy w końcu. Pani doktor nas przeprosiła. Ja byłam nieco już zmęczona i rozkojarzona, dwa razy nie zaskoczyłam o czym do mnie mówi.
Gdy leżałam z rękoma założonymi pod głową, mąż złapał mnie na łokieć, pomyślałam, że pewnie przeżywa ale jak się potem okazało On poprostu na początku nic nie widział na tym usg :)
              Zarówno pierwsza jak i druga wizyta przebiegła bez komplikacji. Pani doktor Ishraq Dhaifalah jest przesympatyczna. Zapytała czy została ponownie potwierdzona płeć, ponieważ mój lekarz poprostu przepisał pierwsze rozpoznanie z wyników, skomentowała jedynie "samozřejmě vy jste věřili" i sprawdziła ponownie. Po kilku uderzeniach w brzuch głowicą usg, nie wiem czy lekarze w Polsce również wykonują takie zabiegi, lokator co miał do pokazania to pokazał.

Ano, nepochybně je to kluk!
20+6  waga 423g Ostrava 29.01.2013
Mały się uśmiechał, kiwał rączką, obracał. Mąż był zaskoczony, że "już taki podobny do człowieka" :)
Badanie przebiegło pomyślnie, pomiary w normie, narządy w porządku, mózg ma, kręgosłup-jeden,
ruce, chodidla, paže, nohy a kluoby-obecne, akcja serca-zobrazena.

Dwie strony medalu....
           W tym miejscu jako już uspokojona przyszła mama chce napomknąć, że jeżeli u dziecka wykryta zostanie wada, rodzicom zapewnia się konsultacje genetyczne, podczas których lekarz zaznajamia z konsekwencjami zaburzenia oraz przedstawia rokowania na przyszłość. Informacja ma umożliwić rodzicom podjęcie decyzji o losie ciąży. Jeżeli rokowania genetyczne są dla płodu bardzo niekorzystne to w oparciu o badania genetyczne do 24 tygodnia, w Czechach, można ciążę legalnie usunąć.

       Na dzień dzisiejszy Lokator jest bezimienny.

Stał się porostu chłopcem.

3 komentarze:

  1. Uwielbiam to miasto!!! Czekam na wpis!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kochanie. Chwyciłem Cię za łokieć bo chciałem mieć z Tobą kontakt podczas badania. Zwykły gest bliskości.

    OdpowiedzUsuń